Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Gjykata Kushtetuese shfuqizon vendimin, punonjësit e MF nuk do të marrin 30% të pagës shtesë

Shkup, 16 shkurt – Punonjësit e financës nuk do të marrin pagë 30% më të lartë. Gjykata Kushtetuese mori një vendim përfundimtar, shfuqizues, me të cilin pagat e punonjësve kthehen në nivelin e vitit 2022. Sipas kryetares së Kushetueses, Kacarska, me këtë vendim punëtorët mund të mos marrin kompensim pagash në shumën prej 30 për qind të pagës së...

Momenti kur një vullkan në Japoni shpërthen, shihni hirin dhe llavën që del nga krateri

Një vullkan shpërtheu në ishullin japonez të Sakurajima, duke sjellë një re të madhe hiri 16,000 metra nga toka dhe duke hedhur gurë një...

Bastisje në Manastir, ndalohet dy persona

Me datë 15.02.2024 në Manastir, zyrtarët policorë nga SPB Manastir kanë ndalur I.N.(28) dhe I.C.(24), të dy nga Manastiri, njoftojnë nga MPB. Gjatë kontrollit të...

Ekonomi

Shtrenjtohet çmimi i benzinës

Çmimi i benzinës BS-95 pas mesnate do të rritet për 2 denarë, një litër do të kushtojë 83,00 denarë, njoftoi KRRE. Çmimi i naftës mbetet...

Oda Amerikane shpreh shqetësim për Rregulloren e BQK-së lidhur me dinarin, propozon tri alternativa

Oda Ekonomike Amerikane së fundmi ka dalë me një qëndrim rreth Rregullores së BQK-së për operacionet në para të gatshme. Në njoftimin e Odës Amerikane...

Bujqit grekë përsëri kanë bllokuar vendkalimin kufitar Evzoni drejt Maqedonisë së Veriut

Athinë, 14 shkurt - Bllokim i ri në vendkalimin kufitar Evzoni (Bogorodicë) drejt Maqedonisë së Veriut nga ora 19:00 deri në orën 21:00 sipas orës...

Sport

Nora Gjakova fiton dy luftërat e para në Grand Slamin e Bakut, në çerekfinale përballet me një serbe

Xhudistja jonë, Nora Gjakova ka fituar në dy luftërat e para në Grand Slamin që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Gjakova e ka nisur ditën...

Al-Khelaifi i tha vetëm dy fjalë Mbappes pasi francezi i tha personalisht se po largohej nga PSG

Kylian Mbappe më në fund mori një vendim përfundimtar për të ardhmen e tij dhe njoftoi drejtuesit e PSG-së se po largohej nga klubi dhe...

Sport

Most Popular

Opinion

spot_imgspot_img

Kuzhina

Automobilizëm

Kulturë