Thursday, September 21, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kodi Penal, Ivanova: Ndryshimet shpërblyen korrupsionin, Juristët e ri: S’ka ndëshkueshmëri, humb besimi i qytetarëve

Shkup, 19 shtator - Ndryshimet e fundit në Kodin Penal dëshmojnë se bartësit e funksioneve publike, në fakt nuk kanë vullnet të luftojnë korrupsionin, por atë e kanë bërë vetëm në mënyrë deklarative. Kështu i sheh ndryshimet e fundit të Kodit Penal, kryetarja e Komisionit Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit, Biljana Ivanovska, sipas të cilëve këto ndryshme janë porosi për...

Han : Marëdhëniet e shëndetëshme kino- amerikane janë në të mirë të dy vendeve

Zv.presidenti kinez Han Zheng, i cili ndodhet në Nju-Jork për të marrë pjesë në sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, u...

Dha 23.000 euro për tre banesa në Strugë – humbi paratë dhe banesat

SPB Strumicë ka paraqitur kallëzim penal kundër B.K. (41) nga Prilepi për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit për vepra penale “keqpërdorim i...

Ekonomi

Qeveria do të marrë vendim për uljen e çmimeve të mbi 50 produkteve ushqimore

Shkup, 19 shtator -  Qeveria në mbledhjen e sotme duhet të marrë vendim me të cilin do të ulen çmimet e mbi 50 produkteve ushqimore...

Shtrenjtohen dizeli dhe benzina EUROSIPER BS -95

Shkup, 14 shtator - Dizeli nga sonte në mesnatështrenjtohet për 2,5 denarë, ndërsa çmimi i EUROSIPER BS -95 dhe i Vajit ekstra të lehtë për...

Takim me misionin e FMN-së, masat e BP-së me kontribut pozitiv për inflacionin dhe rezervat devizore, por rreziqet ende ekzistojnë

Shkup, 14 shtator - Vendimet e deritanishme të Bankës Popullore për rritjen e normës bazë të interesit, si dhe masat e tjera për normalizimin...

Sport

Medalje bronzi në Kampionatin Botëror të Mundjes, Abakarov nderon Shqipërinë në Beograd

Mundësi çeçen që garon për Shqipërinë, Zelimkhan Abakarov ka fituar medalje bronzi, në kampionatin Botëror të Mundjes që po zhvillohet në Beograd. Vlën të theksojmë se...

“Gjithmonë doja transferimin te Bayerni”, Harry Kane i jep fund thashethemeve për lidhjet me Man Utd

Sulmuesi anglez, Harry Kane ka këmbëngulur se ai gjithmonë dëshironte të bashkohej me Bayern Munich përpara Manchester Unitedit. Unitedi po përgatitet të nisë sezonin e tyre...

Sport

Most Popular

Opinion

spot_imgspot_img

Kuzhina

Automobilizëm

Kulturë