Thursday, September 21, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

131 gjoba në Shkup, 25 vozitës pa patentë shoferi

Shkup, 19 Shtator – Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit janë regjistruar gjithsejtë 131 shkelje të rregullave në trafik, prej tyre: 18 për tejkalim të shpejtësisë, 25 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 14 për vozitje në gjendje të dehur.

Sipas njoftimit të MPB-së janë shqiptuar dhe 7 gjoba për mos-regjistrimin e makinave, tre për vozitës fillestar, 8 për përdorim të telefonit gjatë vozitjes dhe 7 për kalim në të kuqe në semaforë.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss