Thursday, September 21, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

165 raste të reja me Covid

Shkup, 13 shtator – Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1.088 teste dhe janë regjistruar 165 raste të reja me COVID-19:

• Shkup – 91
• Kumanovë dhe Prilep – nga 11
• Kavadar – 9
• Veles – 7
• Ohër dhe Berovë – nga 4
• Manastir, Tetovë dhe Strumicë – nga 3
• Gostivar, Shtip, Kërçovë, Koçan, Gjevgjeli, Kratovë dhe Krushevë – nga 2
• Resnje , Negotinë, Kriva Pallankë, Dellçevë dhe Demir Hisar – nga 1

Nga numri i përgjithshëm i rasteve pozitive (165), janë regjistruar 39 riinfeksione.

Janë regjistruar 384 pacientë të shëruar nga:

• Shkup – 127
• Manastir – 51
• Prilep – 30
• Tetovë – 24
• Dellçevë – 18
• Shtip dhe Kërçovë – nga 13
• Kavadar dhe Resnje – nga 11
• Radovish dhe Kriva Pallankë – nga 10
• Veles, Ohër dhe Koçan – nga 9
• Krushevë – 7
• Kumanovë dhe Gostivar – nga 5
• Strugë , Gjevgjeli, Negotinë , Berovë dhe Makedonski Brod – nga 3
• Kratovë dhe Makedonska Kamenica – nga 2
• Sveti Nikollë, Vinicë dhe Demir Hisar – nga 1

Gjatë 24 orëve të kaluara nuk është raportuar asnjë humbje jete. Sipas Regjistrit të personave të vdekur me diagnozë COVID-19 nga Termini im, janë regjistruar 3 humbje jete , nga një person prej Shkupi, Manastiri dhe Gostivari, të moshës nga 70 vjeç-78 vjeç. Të gjithë personat humbën jetën në shtëpi. Personat janë raportuar të vdekur në periudhën nga 05.09-10.09.2022

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 2.159.252 testime për COVID-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 341.748, numri i të shëruarve është 331.595, numri i atyre që humbën jetën është 9.515 dhe numri i rasteve aktive është 638

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss