Sunday, August 14, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

177 shoferë janë sanksionuar

Shkup, 5 Gusht – Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme (04.08.2022) ka vazhduar me intensifikimin e kontrolleve të veprimit në fushën e trafikut.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 177 masa, nga të cilat 39 sanksione për drejtim mjeti mbi shpejtësinë e lejuar, 15 masa për drejtim mjeti pa patentë shofer, nëntë sanksione për kundërvajtje nga drejtuesit e motoçikletave.

Janë vendosur 13 masa për përdorim të celularit, 12 sanksione për kalim sinjalizim të mbyllur (semafor të kuq), tetë sanksione për mospërdorim të rripit të sigurimit, nëntë masa për parakalim dhe qarkullim të paligjshëm, gjashtë për mosrespektim të përparësisë.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.