Friday, August 19, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

310 shoferë të sanksionuar për tejkalim të shpejtësisë

Shkup, 12 korrik – Gjatë ditës së djeshme 310 shoferë janë dënuar në kontrollin e intensifikuar në tërë territorin e vendit për sanksionimin e mjeteve që lëvizin me shpejtësi më të madhe se ajo e lejuar.

Siç informojnë nga MPB, 17 prej tyre kanë vozitur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar dhe një automjet me shpejtësi 70 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar. Njëkohësisht, 114 vetura kanë tejkaluar shpejtësinë e lejuar nëpër vendbanime, ndërsa 196 jashtë venbanimeve.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.