Thursday, November 30, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

5 emra nga VMRO nisin garën për kandidaturën në zgjedhjet presidenciale

Shkup, 7 tetor – Mediat maqedonase kanë nisur me spekulime lidhur me kandidaturat që po përmenden tek VMRO për president të vendit.

Sipas informacioneve, katër kandidatë janë pjesë e sondazheve të brendshme partiake.

Është përfolur Nikolla Jankullovski – rektor, Ljupço Kotsarev, kryetari i MANU-së, Gordana Siljanovska, e cila ishte kandidate në zgjedhjet e kaluara, Aleksandar Spasenovski, profesor nga Fakulteti Juridik dhe Aneta Pesheva.

Megjithatë derisa nuk ka ende propozime dhe deklarime konkrete nga ana e VMRO DPMNE, emrat janë paraqitur si spekulim.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss