Wednesday, June 29, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

87 raste të reja me Covid, vdesin 3 pacientë, shërohen 141

Shkup, 1 qershor – Në 24 orët e fundit në Maqedoni janë realizuar 1384 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar 87 raste të reja. Bëhet fjalë për 54 qytetarë nga Shkupi, 9 nga Ohri, 8 nga Manastiri, në Prilep dhe Berovë nga 3, Veles, Shtip dhe Koçan nga 2 ndërsa në Tetovë, Gostivar, Kavadar dhe Negotinë nga 1, informon Zhurnal.

Janë shëruar gjithsej 141 pacientë të infektuar ndërsa kanë ndëruar jetë 3 pacientë sipas terminit tim. Bëhet fjalë për dy pacientë nga Shkupi dhe një nga Ohri. Viktimat janë të moshës 64 deri 74 vjeç.

Rastet aktive për momentin shënojnë 514./Zhurnal.mk

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.