Saturday, June 25, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

A mundet Suzuki Hayabusa të mund Lamborghini Aventador SVJ në një garë mes tyre?

Lamborghini Aventador SVJ është një nga më të fuqishmet dhe më të shpejtat në linjën Aventador – një supermakinë e fokusuar sidomos në pista.

Por cili do të dilte rezultati, nëse kjo makinë e shpejtë do të sfidohej nga një super motoçikletë si Suzuki Hayabusa?

Suzuki Hayabusa 2022, i njohur gjithashtu si GSX-1300RR, është tani në gjeneratën e tij të tretë.

Lamborghini Aventador SVJ fuqizohet nga një motor V12 i ripunuar 6.5 litra, i aftë për të prodhuar 759 kuaj fuqi – me katër rrotat.

Para Aventador Ultimae, ky ishte Aventador më i shpejtë në formacion me një shpejtësi maksimale prej 219 milje në orë (352 kilometra në orë).

Ndërsa me një “paraardhës” që dikur u vlerësua si motoçikleta më e shpejtë e prodhimit, Hayabusa e gjeneratës së tretë aktualisht përdor një motor 1,340cc.

I ripunuar ky motor tani prodhon 190 kf (140 kW) dhe 110 lb-ft (150 Nm) çift rrotullues të dërguar në rrotën e pasme.

Me të gjitha këto gjëra të marra parasysh, a mundet super-motoçikleta e fuqishme Hayabusa të mundë supermakinën po aq të shkëlqyer Aventador SVJ në një garë me vijë të drejtë?

Këtë mund ta mësoni në videon më poshtë. 

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.