Friday, February 23, 2024
spot_img

Latest Posts

Abdixhiku për emërimin e Lushaku-Sadriut në pozitën e nënkryetares: Ajo është një vlerë për Prishtinën

Shkarkimet edhe emërimet e reja në Komunën e Prishtinës nga Përparim Rama, kanë nxitur debat në publik, duke i cilësuar këto veprime si hakmarrje ndaj partnerit të koalicionit, PDK-së.

Rama mori vendim ta shkarkonte nënkryetaren e Komunës, Donjeta Sahatçiu e cila ishte nga radhët e PDK-së dhe në vend të saj ka emëruar zyrtaren e LDK-së, Jehona Lushaku-Sadriu.

Së fundmi kryetari i  LDK-së, Lumir Abdixhiku  ka uruar Lushaku-Sadriun. Abdixhiku tha se ajo është “një vlerë për Prishtinën”.

“Jehonës i urova detyrën e re si nënkryetare në Kryeqytet. Duke e njohur nga afër, si një grua të fortë, me plot vullnet e përkushtim në secilin angazhim që ajo merr, Jehona thjeshtë është një vlerë për Prishtinën dhe gjithë ne! Ju priftë e mbara”, ka shkruar Abdixhiku.

https://www.facebook.com/abdixhiku/posts/10160244193962759?ref=embed_post

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss