Saturday, December 3, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Ademi paralajmëron ardhjen e Ronaldos në Kosovë

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka paralajmëruar ardhjen e ish-sulmuesit brazilian, Ronaldo Nazario, në Kosovë.

Së paku kështu ka lënë të kuptohet i pari i FFK-së në postimin e tij në ‘Facebook’ ku ka bërë të ditur se është takuar me ‘Fenomenin’ në Katar, atje ku po zhvillohet Kampionati Botëror i futbollit.

Ai ka thënë se bashkë me brazilianin diskutuan për vizitën e parë të Ronaldos në vitin 1999 si dhe e ka ftuar që ta vizitojë Kosovën, ftesë të cilën, sipas Ademit, ai e ka pranuar me kënaqësi.

“Pas ndeshjes hapëse të Kupës së Botës 2022, Katari – Ekuadori, e takova Fenomenin Ronaldo Luís Nazário de Lima. E kujtuam vizitën e tij të parë menjëherë pas përfundimit të luftës në vitin 1999. Ftesën time për ta vizituar sërish Kosovën, Fenomeni e pranoi me kënaqësi.”, ka shkruar Ademi.

I pari i Federatës së Futbollit nuk ka zbuluar se kur mund të realizohet kjo vizitë.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.