Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Latest Posts

Arben Taravari shtron pyetje për Vuçiqin dhe Ahmetin!?

Gostivar, 11 shkurt – Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetar i komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka parashtruar disa pyetje për kreun e BDI Ahmeti dhe bashkëpunëtorët e tij.

Taravari në këtë rast pyet se cili është interesi i presidentit serb Vuçiq ku e cilësoi atë si lider, pse po e përjetojnë me ankth bashkëpunimin e opozitës dhe pse Vuçiq mundohet të bëj fushatë për Ahmetin.

Pas deklaratës së djeshme të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dëshiron ta fitojë në zgjedhje Ali Ahmetin dhe ta rrëzojë BDI-në në mënyrë që të qeverisë vet ai, kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari i parashtron disa pyetje të cilat i dinë dhe mund të përgjigjen vetëm Aliu dhe Aleksandri, ka shkruar mes tjerash Taravari.

Postimi i plotë:

Pas deklaratës së djeshme të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dëshiron ta fitojë në zgjedhje Ali Ahmetin dhe ta rrëzojë BDI-në në mënyrë që të qeverisë vet ai, kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari i parashtron disa pyetje të cilat i dinë dhe mund të përgjigjen vetëm Aliu dhe Aleksandri.

  1. Prej kur Ali Ahmeti është në interesat serbe aq shumë madje sa atë ta cilësojnë si lider të Maqedonisë?!
  2. Mirë Artan Grubi është në krizë ankthi dhe e kuptojmë që i flet deliri kur blasfemon duke e vendosur Ali Ahmetin në pozitat e Zotit…por Vuçiq?
  3. Pse ta përjetojë me kaq ankth humbjen e pritshme të Ahmetit?
  4. Si ka mundësi që një serb si Vuçiq që nuk i ka fare me sy të mirë shqiptarët(përjashto disa nga Shqipëria), t’i bëj fushatë Ali Ahmetit?

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss