Friday, June 24, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Arbnore Zogjani,një këngëtare e mrekullueshme,me një zë brilant

Arbnore Zogjani,një kēngëtare e talentuar dhe me një zë të shkëlqyer,ka arritur të futet në zemrat e secilit nga ne.

Ajo në këngët e saj prek tema të ndryshne dhe të rëndësishme,kryesisht ajo fokusohet te këngët me tematik luftën e Kosovës,dëshmorët që dhanë gjithçka për këtë liri dhe ata që gjinden padrejtësisht në Gjykatën Speciale.
Arbnore Zogjani,pëndryshe është vajza e dëshmorit Hysen Zogjanit.

Ndër këngët e saj të veçanta dhe që sjellin emocion tek publiku kur këndohen janë:”Në Ditën e Flamurit”,”Ushtria Çlirimtare”,”Krenaria e Nanës” dhe së fundmi ka relizuar coverin me titull “Drenica Ime”,në bashkpunim me voglushen Jora Hiseni,bashkëpunim ky edhe pse ka pak ditë që ka dalë po pëlqehet tejmase nga publiku.

Vlenë të cekët se këngtaret si Arbnore Zogjani,janë vlerë e mirëfillt e këngës shqipe dhe janë shembull se si duhet mos harruar asnjëherë përjetimet e vendit tonë.

Arbnores i urojmë shëndet,suksese dhe të vazhdojë të na freskon zemrat me këngët e saj jashtzakonisht të realizuar ne perfeksion.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.