Sunday, August 14, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Arrestohet Ivanagiq, i përfshirë në rastin e Muhamed Zekirit

Shkup, 13 Korrik – Me kërkesë të autoriteteve të Maqedonisë, në Slloveni është arrestuar dhe është dërguar në paraburgim Daniell Ivanagiq, shtetas kroat dhe bashkëpronar i kompanisë “Interholding”, e përfshirë në rastin me ish sekretarin e përgjithshëm të Qeverisë, Muhamed Zeqiri.

Pritet vendimi për ekstradimin e Ivanagiqit në Maqedoni. Ivanagiq është i dyshuar për ndihmë Zeqirit në keqpërdorim të mundshëm të detyrës zyrtare dhe autorizimit gjatë përgatitjes së studimit për ristrukturimin e Postës së Maqedonisë. Prokuroria ende është duke punuar në grumbullimin e provave dhe priten dëshmitë e Ivanagiqit.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.