Tuesday, January 31, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

ASH sot zgjedhë kryetarin e ri, kandidati i vetëm Arben Taravari

Tetovë, 24 dhjetor – Aleanca për Shqiptarët sot në QEndrën e Kulturës në Tetovë do të mbajë kongres të jashtëzakonshëm.

Në kongres do të zgjedhet kryetari i ri i partisë, e ky dotë jetë ARben Taravari, sepse deri tani është kandidati i vetëm për në krye të ASH-së, informon Zhurnal.

Nga partia informojnë se kongresi i tretë do të mbahet në dy pjesë, ceremoni me pjesmarje të mysafirëve dhe i hapur për mediat në pjesën e punës, që do të jetë i mbyllur dhe vetëm për delegatë.

Para gjashtë muajve, ish kryetari i kësaj partie Ziadin Sela dha dorëheqje të parevokueshme përshkak rezultateve të dobëta në zgjedhjet për këshill në komunën e Tetovës./Zhurnal.mk

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss