Monday, May 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Atë që e ka arritur Joao Mario deri më tani në këtë sezon – nuk e ka bërë asnjë mesfushor, madje as disa sulmues

Joao Mario po bën diçka vërtet të pabesueshme për Benfikën këtë sezon.

Lojtari portugez ka qenë një lojtar i spikatur këtë sezon dhe kjo mund të shihet edhe në statistikat e tij.

Çuditërisht në moshën 30-vjeçare dhe duke marrë parasysh faktin se ai është mesfushor, është golashënuesi më i mirë në ligë me 17 gola në 24 ndeshje.

Mario është përpara lojtarëve si Goncalo Ramos dhe Mehdi Taremi në renditjen e golave ​​– një arritje vërtet e jashtëzakonshme.

30-vjeçari ka gjashtë asistime në ligë gjithashtu – këto janë statistika të mahnitshme për një mesfushor.

Në fakt, ai ka 23 gola dhe 12 asistime në 40 ndeshje në të gjitha garat për Benfikën këtë sezon. Gjashtë nga këta gola kanë ardhur në Ligën e Kampionëve, raporton Transfermarkt.

Nëse Joao Mario përfundon në krye të listës së golashënuesve në Portugali, do të jetë një arritje vërtet e bujshme duke pasur parasysh moshën e tij dhe pozicionin ku ai luan. Megjithatë, ka ende shumë rrugë për të bërë, sigurisht.

Forma e Marios këtë sezon thekson se si ai mund të luajë sërish për një skuadër më të madhe, pasi ishte pjesë e Interit në të kaluarën.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss