Wednesday, November 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Audi hap objektin dhjetëra milionësh për testimin e përplasjeve

Audi ka hapur Qendrën e re të Sigurisë së Automjeteve në parkun e tij teknologjik në Ingolstadt të Gjermanisë.

Objekti do të lejojë prodhuesin e automjeteve të kryejë lloje të shumta testesh përplasjeje përpara se të lansojë një model të ri, transmeton Telegrafi.

Qendra, e cila u desh tre vjet për t’u ndërtuar, kushtoi rreth 100 milionë euro dhe aty punojnë afërsisht 100 punonjës.

Audi e projektoi objektin duke pasur parasysh të ardhmen, duke u siguruar që qendra mund të kryejë teste që shkojnë përtej standardeve të sotme të përplasjeve që kompania duhet të përmbushë në tregje të ndryshme. 

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss