Monday, December 5, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Audi paralajmëron Q8 e-tron, çfarë dihet për të deri më tani?

Dihet që SUV-i i ri elektrik do të jetë pjesë e familjes së modelit konvencional Q8, e do të ofrohet në treg edhe në versionin Sportback.

Sa i përket dizajnit, Audi deri më tani ka zbuluar vetëm siluetat e modelit, por tani është e qartë se bëhet fjalë për një veturë tërheqëse në aspektin vizual.

E kur flitet për motorin, besohet se do të jetë i disponueshëm në disa variante, derisa top varianti do të duhej të ishte SQ8 e-tron me tre motorë elektrikë.

Për fuqinë dhe performansën është akoma herët të flitet, por motorin prej 500 kuaj-fuqi do të mund ta vente në lëvizje bateria me kapacitet prej 95 kWh.

Autonomia e kësaj veture duket se do të jetë e kënaqshme. Me vetëm një mbushje do të mund të përshkojë mbi 550 kilometra.

Më shumë detaje për Audi Q8 e-tron do të zbulohen pas dy ditëve – pra më 9 nëntor kur do të bëhet premiera botërore.

https://www.facebook.com/audiofficial/photos/a.498869820148235/5691673300867835/?type=3

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.