Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Latest Posts

Barcelona njoftohet se kur do të rikthehen dyshja Ter Stegen – Balde

Marc-Andre ter Stegen do të rikthehet në portë për Barcelonën në fundjavë pas një periudhe mjaft të gjatë në fushë.

Gjermani nuk ka luajtur që nga fitorja 2-1 ndaj Alaves më 12 nëntor, për shkak të një dëmtimi në shpinë, duke munguar në 17 ndeshjet e fundit të Barcelonës në të gjitha garat.

Edhe Ter Stegen ka munguar seriozisht edhe pse Inaki Pena ka bërë më të mirën mes portës në mungesë të tij.

Ndërkohë,  Alejandro Balde ka nisur punën për rikuperimin e tij në qendrën sportive të klubit një javë pas operacionit të tij në kërpudhat.

Balde u dërgua në Finlandë për operacion pasi pësoi dëmtim në ndeshjen e Kupës së Mbretit me Athletic Club.

Megjithatë, ai nuk ka gjasa të luajë përsëri këtë sezon dhe rikthimi i tij do të bëhet vetëm në sezonin 2024/25. 

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss