Thursday, May 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Barometri: Kush është lideri më i pëlqyer nga shqiptarët?

Sipas barometrit të euronewsal, mes figurave politike kryesore në Shqipëri, më i pëlqyeri mes shqiptarëve është kryeministri Edi Rama (44,8%).

Pas tij, shqiptarët pëlqejnë më shumë kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj (36,5%) dhe ish-kryeministrin Sali Berisha (27,2%).

Kreu i grupit parlamentar demokrat, Enkelejd Alibeaj, sot gëzon pëlqyeshmëri më të lartë (17,5%) mes shqiptarëve krahasuar me ish-kryedemokratin, Lulzim Basha (8,5%).

E fundit për nga pëlqyeshmëria mes qytetarëve renditet Monika Kryemadhi (4,5%).

Votuesit e Partisë Demokratike në mënyrë dërrmuese (63,2%) kanë mendim pozitiv për ish-kryeministrin Berisha, kurse për ish-kryetarin Basha vetëm 15,4%.

Gjetjet janë të barometrit kryer nga MBR dhe Data Centrum në nivel kombëtar në datat 25 Mars – 5 Prill me 1000 intervista ballë për ballë.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.