Wednesday, September 27, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

BE heq sanksionet ndaj tre biznesmenëve rusë

Bashkimi Europian ka hequr nga lista e personave të sanksionuar, tre biznesmenë rusë.

BE hoqi sanksionet kundër biznesmenit Grigory Berezkin, miliarderit Farhad Akhmedov dhe ish-drejtorit të firmës ruse të tregtisë elektronike “Ozone” Alexander Shalgin.

“Është e vështirë të thuhet në këtë pikë nëse ky vendim mund të shihet si një shenjë e një ndryshimi të politikës së plotë të sanksioneve në një politikë shumë më diskrete, apo nëse në këtë pikë thjesht na mbetet të hamendësojmë”, tha ekipi ligjor që përfaqëson Berezkin dhe Shalgin.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss