Monday, October 2, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Begaj dekreton shkarkimin e ministrave që largohen nga detyra dhe emëron të rinjtë

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bajram Begaj ka dekretuar ditën e sotme shkarkimin e ministrave që largohen nga detyra, dhe njëkohësisht emërimin në detyrë të ministrave të rinj.

Ministrat e rinj pritet të nisin punën të martën paradite, në drejtimin e ministrive, të cilat ia ka besuar kryeministri Rama.

Ministrat e rinj:

Ministër i Financave – Ervin Mete

Ministër për punët e Jashtme -Igli Hasani

Ministër i Arsimit- Ogerta Manastirliu

Ministre e Bujqësisë -Anila Denaj

Minsitër i Shëndetësisë- Albana Korçiu

Ministre Shteti për Sipërmarrjen- Delina Ibrahimaj

Nuk do të ketë Ministre shteti për Standarte dhe Shërbime por Ministre Shteti për Pushtetin Vendor dhe këtë funksion do ta kryejë Arbian Mazniku

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss