Tuesday, November 29, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Bekteshi nesër në Sofje

Shkup, 30 tetor – Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, të hënën (31 tetor 2022) në Sofje, Republika e Bullgarisë, do të marrë pjesë në nënshkrimin e Marrëveshjes për Kyçjen Ndërsistemore për furnizimin dhe shpërndarjen e gazit në pikën e Interkonjeksionit Qystendil-Zhidilovë.

Në nënshkrimin e marrëveshjes, përveç ministrit, do të marrin pjesë edhe drejtori ekzekutiv i Burimeve Nacionale Energjetike SHA Shkup, Bajram Rexhepi dhe drejtori ekzekutiv i GA-MA, Aleksandar Arsiq.

Marrëveshja do të nënshkruhet nga GA-MA AD dhe Bulgartransgaz EAD.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.