Sunday, August 14, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Biden: Aktgjykimi i Grajnerit është i papranueshëm, Moska ta lirojë

Presidenti amerikan Xhozef Bajden sot deklaroi se aktgjykimi i gjykatës ruse kundër basketbollistes amerikane Britni Grajner me nëntë vite burg nën akuzën për posedim të drogës në Rusi është i papranueshëm dhe i bëri thirrje Moskës që menjëherë ta lirojë.

“Sot, shtetasja amerikane Britni Grajner ishte dënuar me burg, që është edhe një përkujtues për atë që bota tashmë e dinte: Rusia gabimisht e burgos Britnin”, theksoi Bajdeni në deklaratë.

Ai shtoi se kjo është e papranueshme dhe i bëri thirrje Rusisë që menjëherë ta lirojë Grajnerin, “që të mund të jetë bashkë partnerin, të dashurit, miqtë dhe bashkëlojtaret”.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.