Saturday, December 3, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Bllokohet aeroporti i Athinës, një i dyshuar nxjerr dhe avionët luftarakë në qiell

Forca të shumta policie dhe të forcave speciale kanë rrethuar aeroportin “Eleftherios Venizelos” të Athinës, pas informacioneve për një pasagjer të dyshimtë që udhëtonte në një nga dy avionët e kompanisë Emirates që ishin nisur së fundmi në drejtim të Dubait dhe Nju Jorkut.

Fluturimi i nisur për në Dubai ndaloi ndërsa avioni po ngrihej dhe autoritetet e kthyen pas, ndërsa avioni i dytë i nisur për në Nju Jork u njoftua ndërsa fluturonte në Itali. Ai nuk u lejua të ulej në Paris dhe u kthye i shoqëruar nga dy avionë luftarakë F-16.

Ngjarja është ende e paqartë së për çfarë kërcënimi bëhet fjalë apo kush është personi i dyshimtë.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.