Wednesday, October 5, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

CEO i Ferrarit thotë se modeli elektrik i vitit 2025 do të jetë “unik, një Ferrari i vërtetë”

CEO i Ferrarit, Benedetto Vigna, po udhëheq kompaninë përmes një tranzicioni në të gjithë industrinë.

Kalimi në elektrifikim po bëhet shpejt normë dhe prodhuesi i automjeteve po përgatitet të lansojë modelin e tij të parë plotësisht elektrik në vitin 2025.

Në një intervistë të gjerë me revistën Top Gear, Vigna tha se EV-ja e parë e kompanisë do të ishte “unike, një Ferrari i vërtetë”.

Dihet shumë pak për automjetin, derisa prodhuesi i automjeteve flet në përgjithësi kur diskuton modelin e ardhshëm, siç priren të bëjnë me makina të reja inovatore. 

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.