Thursday, August 11, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Cilat janë top 10 veturat e reja që kanë dalë në shitje?

Duket se kjo verë do të jetë mjaft e nxehtë për blerësit e veturave.

Veturat e reja vazhdojnë kenë probleme në furnizim për shkak të shkurtesave në zinxhirin furnizues i cili ka ndikuar në industrinë e automobilave.

Kjo ka bërë që çmimet të ngriten, por nuk ka shkaktuar rrënje të shitjeve, teksa blerësit po i “rrëmbejnë” disa vetura dhe kamionçina menjëherë sapo po dalin në dhomat e ekspozitave.

Një markë marka po ka problem me arritjen e kërkesa të blerjes.

Tregtarëve të veturave iu nevojiten mesatarisht vetëm 12.9 ditë që ta shesin një veturë. Kjo është tre herë më e shpejtë se nevoja mesatare e industrisë prej 37.2 ditëve, e cila është një shifër e ulët në krahasim me normat historike.

Çmimet e Cosstrek fillojnë nga 24,259 euro, por çmimi mesatar i shitjes gjatë qershorit ishte 29,662 euro, shumë e cila sillet rreth listës së modeleve të mëdha të veturave.

The Crosstrek has a starting price of $24,870.

Vetura tjetër më e madhe Subaru Forester ishte e treta në listë, të cilës i nevojiten mesatarisht 14.7 ditë për shitje, dhe Subaru Impreza, e cila është identike Costrek por pa mundësinë e ngasjes në terren të pa-asfaltuar.

The Subaru Forester was the third fastest-selling car in June.

Mes tyre ndodhet Honda Civic në vend të dytë dhe Honda CR-V në vendin e katërt.

Modeli CR-V është pjesë e listës së furnizimit të vogël pasi që Honda është në një proces të kalimit të prodhimit në modelin tërësisht të ri 2023 i cili do të dal në treg më vonë gjatë verës.

An all-new 2023 Honda CR-V goes on sale later this summer.

Top 10-shen e përfundojnë Kia Telluride, Kia Forte, BMW X3, Ford Bronco and Hyundai Tucson Hybrid.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.