Friday, February 23, 2024
spot_img

Latest Posts

Çmimi Oscar për kastin më të mirë prezantohet nga viti 2026

Drejtuesit e Akademisë Bill Cramer dhe Janet Young thanë në një deklaratë se drejtorët e kastit “luajnë një rol thelbësor në krijimin e filmave”.

“Ndërsa Akademia evoluon, ne jemi krenarë të shtojmë kastin në disiplinat që njohim dhe festojmë,” thanë ata.

Oscari për kastin më të mirë do të jetë kategoria e parë e konkurrencës që nga viti 2002 kur u prezantua çmimi për filmin më të mirë të animuar, kujton BBC.

Ceremonia Oscar e sivjetme, e organizuar nga prezantuesi amerikan Jimmy Kimmel, do të mbahet në Los Angeles më 10 mars.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss