Friday, June 24, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Covid/ Infektohen 32 persona, shërohen 12, nuk ka të vdekur

Shkup, 25 maj – Në 24 orët e kaluara janë bërë 665 teste, ndërsa janë regjistruar 32 raste të reja të KOVID-19. Nuk ka të vdekur, ndërsa janë shëruar 12 persona, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Nga rastet e sapozbuluara, 28 janë në Shkup dhe nga një në Manastir, Kumanovë, Prilep dhe Veles. Tri raste janë riinfektime.

Nga 12-të pacientët e shëruar, pesë janë nga Manastiri, nga dy nga Kavadari dhe Kërçova dhe nga një nga Shkupi, Ohri dhe Berova.

Në 24 orët e kaluara nuk janë regjistruar persona të vdekur. Në pajtim me Regjistrin e personave të vdekur me diagnozë KOVID-19 nga Termini Im nuk janë regjistruar persona të vdekur.

Janë bërë 665 teste përmes: ISHP-35, QSHP Shkup-23, QSHP Manastir-0, QSHP Prilep-11, QSHP Tetovë-0, QSHP Kumanovë-22, Klinika për Sëmundje Infektive dhe Gjendje Febrile-0, Mjekësia Ligjore-0, Laboratori Spitali Kozle -13, KU Pulmologji me Alergologji-0, SPQ 8 Shtatori-0, Instituti i Mikrobiologjisë-0, Zhan Mitrev (Filipi II) -25, Avicena-18, Biotek-22, Sistina-14, Laboratori Laor -20, Sinlab-0, Remedika-13, Fertiliteti-9, Genea-0, Nikob Lab-95, VFV Medical-7, Eli Medika Plus-6, Rojal Medika-0, Spektra-MM-0, Rapid Lab-0, Zhan Mitrev Strumicë-1, Nova Lab Diagnostiks-0, Ramus-0, ISHP dhe IPSH (test i shpejtë) – gjithsej 365.

Deri më tani në vend janë bërë gjithsej 2.048.535 testime të KOVID-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vend që nga fillimi i epidemisë arrin 311.484, numri i të shëruarve është 301.361, numri i të vdekurve arrin 9.300 dhe numri i rasteve aktive 533.

Shpërndarja sipas qyteteve Të infektuar (gjithsej), Raste aktive (gjithsej)

Shkup 146603, Aktivë 370
Kumanovë 16673, Aktivë 8
Manastir 15614, Aktivë 47
Prilep 14202, Aktivë 12
Tetovë 13474, Aktivë 5
Kavadar 10678, Aktivë 6
Veles 9787, Aktivë 4
Gostivar 9605, Aktivë 4
Ohër 8904, Aktivë 17
Strumicë 8072, Aktivë 1
Shtip 8051, Aktivë 13
Kërçovë 5647, Aktivë 9
Koçan 5090, Aktivë 2
Strugë 4724, Aktivë 0
Gjevgjeli 4419, Aktivë 2
Negotinë 3688, Aktivë 2
Resnjë 2749, Aktivë 11
Sveti Nikole 2631, Aktivë 4
Radovish 2531, Aktivë 1
Kriva Pallankë 2415, Aktivë 1
Dellçevë 1985, Aktivë 2
Berovë 1679, Aktivë 7
Dibër 1676, Aktivë 2
Vallandovë 1488, Aktivë 0
Vinicë 1393, Aktivë 0
Probishtip 1267, Aktivë 0
Bogdanc 1021, Aktivë 0
Kratovë 965, Aktivë 0
Krushevë 929, Aktiv 1
Demir Hisar 835, Aktivë 0
Makedonski Brod 738, Aktiv 1
Demir Kapi 593, Aktivë 0
Makedonska Kamenicë 525, Aktiv 1
Pehçevë 486, Aktivë 0
Dojran 347, Aktivë 0.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.