Saturday, June 25, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Dardan Molliqaj në protestën e veteranëve edhe pse ka urdhër-arrest të lëshuar ndaj tij

Kryetari i Partisë Socialdemokrate PSD, Dardan Molliqaj, i është bashkuar protestës së organizuar nga veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, edhe pse ndaj tij është lëshuar urdhër-arrest.

Molliqaj tha se shpreson në fitore të veteranëve.

“Protesta e veteranëve është reagim për padrejtësinë që po u bëhet veteranëve nga Kuvendi dhe Qeveria. Është e pa drejtë që po i maltretojnë, po i stigmatizojnë dhe po i luftojnë. Protesta po është çdo ditë e më e fuqishme besoj në fitoren e veteranëve besoj në fitoren e veteranëve sepse është e drejtë e tyre”, tha Molliqaj.

Ai e quajti provokim prezencën e policisë pare institucioneve.

“Qeveria Kurti 1 i ka heq rrethojat për me lonë hapësirën për qytetarët. Me i heq rrethojat edhe me vendos policinë kjo është provokim”, tha ai.

Gjatë ditës së djeshme është lëshuar urdhër arresti për Dardan Molliqaj.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.