Wednesday, February 8, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Dashmir Elezi karrierën e vazhdon te ekipi Torpedo Kutaisi në Gjeorgji

Futbollisti i klubit të futbollit Shkëndija Dashmir Elezi këtë fund javë do të udhëton  në Gjeorgji ku do ti bashkangjitet ekipit Torpedo Kutaisi me të cilë skuadër drejtuesit e kuqezinjëve kanë gjetur gjuhë të përbashkët për tërdhmen e  talentit tetovar.

Sipas Super Sportit marrëveshja është mbi bazën e 100 mijë eurove, ndërkohë që klubi tetovar ka ruajtur të drejtën e 15 përqind të kartonit.

Dashmir Elezi i lindur më 21 nëntor 1994, pjesë ekipit të parë u bë në nëntor të vitit 2020. Deri më tani numëron 68 ndeshje në të gjitha kompeticionet dhe ka të shënuara 10 gola,

Futbollisti Dashmir Elezi ka  lujatur në të gjitha  kategorityë e përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, ndërsa nga qershorei i vitit të kaluar është pjesë e reprezentacionit U-21.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss