Tuesday, January 31, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Dëmtimi i Van Dijk, Liverpool rikthen mbrojtësin nga huazimi

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës më të mirë dhe për më tepër, tani duhet të bëjë llogaritë me mungesën e titullarit të mbrojtjes.

Parashikimet paraprake janë që Van Dijk të qëndrojë jashtë fushave të lojës për të paktën një muaj dhe kjo ka detyruar drejtuesit e “the reds” të ndërhyjnë për të kthyer në bazë të riun e talentuar Rhys Williams.

Mbrojtësi 22-vjeçar ishte në huazim te Blackpool, ku ka luajtur si titullar për 17 ndeshje, por tani do të rikthehet në “Anfield Road”, për të plotësuar numrin e mbrojtësve, në pritje që Virgil Van Dijk.

Rhys Williams është rritur në akademinë e Liverpoolit dhe në sezonin 2020-2021, kur Van Dijk qëndroi për shumë muaj i dëmtuar, zbriti në fushë plot 19 herë me fanellën e “the reds”.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss