Saturday, June 25, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Do të rritet kapaciteti i stadiumit “Fadil Vokrri”

Stadiumi i njohur kosovarë, “Fadil Vokkri” në Prishtine, është i vetmi stadium në Kosovë e cila i mbush të gjitha kriteret e UEFA-s.

Ndërsa tashmë pritet këtij stadiumi t’i rritet kapaciteti, përcjell arbresh.info.

Lajmin e ka bërë të ditur Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, i cili më anë të një statusi në Facebook ka treguar se “Fadil Vokkrit” do t’i shtohen edhe 8 mijë ulëse.

Ndërsa tashmë është në pritje për përgjigje nga institucionet lokale dhe qendrore për ta nisur realizimin e këtij projekti të rëndësishëm për futbollit kosovarë.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.