Friday, February 23, 2024
spot_img

Latest Posts

Dy të rinj humbin jetën nga gripi

Për një javë kanë vdekur dy persona – një vajzë 20-vjeçare nga Shkupi, si dhe një pacient 36-vjeçar nga Demir Hisari.

e cila deri më tani ka regjistruar shtatë vdekje nga kjo sëmundje infektive që nga fillimi i sezonit të gripit.

“Prania e sëmundjeve shoqëruese – hematologjike, kardiovaskulare, obeziteti, dhe nuk janë vaksinuar me vaksinën e gripit sezonal”, thotë IJZ.

Është bërë e ditur se kulmi i të infektuarve nga gripi do të arrihet në fund të muajit shkurt.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss