Monday, October 2, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

E gjuajti kolegen me armë, reperi i famshëm dënohet me 10 vjet burg

Reperi kanadez Tory Lanez është dënuar me 10 vjet burg, më shumë se shtatë muaj pasi u dënua për të qëlluar artisten tjetër muzikore Megan Thee Stallion dhe plagosjen e këmbëve të saj pas një festë në pishinë në Hollywood Hills në korrik 2020.

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë të Los Anxhelosit, David Herriford dha dënimin të martën për 31-vjeçarin Lanez, i cili u dënua për tre krime: sulm me armë zjarri gjysmë automatike, armë zjarri të mbushur, të paregjistruar në një automjet dhe shkarkim të një arme zjarri të rëndë, neglizhencës.

Herriford tha se ishte “e vështirë të pajtohej” personi i sjellshëm, bamirës dhe babai i mirë që shumë njerëz e përshkruan Lanez si gjatë seancës së dënimit me personin që qëlloi me armë në drejtim të Megan Thee Stallion.

“Ndonjëherë njerëzit e mirë bëjnë gjëra të këqija,” tha Herriford

“Veprimet kanë pasoja dhe nuk ka fitues në këtë rast”.

Megan Thee Stallion dëshmoi se Lanez qëlloi me armë në pjesën e pasme të këmbëve të saj dhe i bërtiti që të kërcente ndërsa po largohej nga një SUV në të cilin ata kishin hipur në korrik 2020, pasi la një festë në pishinën në shtëpinë e Kylie Jenner në Hollywood Hills.

Ajo duhej të bënte një operacion për të hequr fragmentet e plumbave.

“Që kur u qëllova keq nga i pandehuri, nuk kam përjetuar asnjë ditë paqeje,” tha Megan Thee Stallion në një deklaratë të lexuar nga një prokuror të hënën.

“Ngadalë po shërohem dhe po kthehem, por nuk do të jem kurrë e njëjta,” tha ajo.

Dënimi i jep fund një gjyqi dramatik që krijoi një stuhi kulturore në komunitetin e hip-hop-it, duke shkaktuar probleme duke përfshirë hezitimin e viktimave me ngjyrë për të folur me policinë, politikën gjinore në hip-hop, toksicitetin në internet, mbrojtjen e grave zezake dhe degëzimet e mizogjinisë – një markë e veçantë e mizogjinisë që përjetojnë gratë me ngjyrë.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss