Wednesday, October 5, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

E tmerrshme, edhe një e mitur dyshohet se u dhunua në komunën e Istogut

Një tjetër rast i dhunimit seksual është raportuar në Policinë e Kosovës. Një vajzë e mitur dyshohet se është dhunuar nga një person në komunën e Istogut.

Viktima dyshohet se është dhunuar rreth një muaj më parë, por sipas policisë për shkak të frikës nuk e ka raportuar rastin në polici deri dje.

Pas raportimit të rastit, policia ka arrestuar të dyshuarin, i cili me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Këtë e bëri të ditur për arbresh.info, Fadil Gashi – zëdhënës në policinë rajonale të Pejës.

“Rasti ka ndodhur para një muaji më 09 gusht 2022 në komunën e Istogut, viktima nuk e ka raportuar rastin për shkak të frikës. Hetuesit po e trajtojnë rastin dhe të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë”, tha Gashi.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.