Saturday, June 25, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Edhe 8 automjete speciale për nevojat e policisë si donacion nga Republika Çeke

Shkup, 9 qershor – Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, sot mori pjesë në qendrën policore Gjorçe Petrov, në promovimin e tetë automjeteve të cilat u dhuruan si donacion nga MPJ-ja çeke dhe nga Qeveria e Çekisë, të nevojshme për repartin për operacione speciale policore, informon Zhurnal.

Ky donacion paraqet vazhdim të procesit i cili ka filluar që në vitin 2018, kështu që, si donacione deri tani janë siguruar rreth 31 automjete për nevojat e Ministrisë.

“Në emër timin dhe në emër të MPB-së, shprehë falenderim deri te miqtë çek për mbështetjen e sinqertë dhe ndihmën që na ofrojnë, me besim të thellë se edhe në vitet që janë para nesh do të vazhdojmë së bashku të punojmë në avansimin dhe thellimin e miqësisë dhe bashkëpunimit tonë, që është me interes primar të sigurisë nacionale të dy vendeve”, është shprehur Spasovski./Zhurnal.mk

https://www.facebook.com/o.spasovski/posts/567157231447887

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.