Sunday, August 14, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Eurovizioni nuk do të mbahet në Ukrainë por në Mbretërinë e Baskuar

Festivali i Këngës, Evrovizion, do të mbahet në Mbretërinë e Bashkuar vitin e ardhshëm. Organizatorët e festivait kanë vendosur që ai të mos mbahet në shtetin fitues, Ukrainë, për shkak të pushtimit rus që ende po vazhdon.

Mbretëria e Bashkuara doli në vendin e dytë në Evrovizionin e këtij viti, prandaj organizatori i festivalit nisi bisedimet për mbajtjen e festivalit të ri në këtë shtet. Ende nuk dihet se në cilin qytet do të mbahet, por Glasgo dhe Mançester kanë shprehur interesim.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.