Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Latest Posts

Fabregas tregon se cili trajner ka filozofinë e Barcelonës dhe mund ta zëvendësojë Xavin

Vazhdon të jetë temë se kush do ta pasoj Xavin te Barcelona me trajnerin katalunas që do të largohet nga Barcelona në fund të sezonit.

Ish-mesfushori i Barcelonës, Cesc Fabregas i ka sugjeruar një trajner Barcelonës, ku sipas tij ka filozofinë e katalunasve dhe ai është Thiago Motta.

“Skuadra e Bolongës së Thiago Mottas bën gjëra që Barça nuk i ka bërë në vitet e fundit. Ai ka ‘thithur’ filozofinë e Barçës, ai e njeh klubin dhe mua më pëlqen futbolli që luan ekipi i tij”.

“Sigurisht që ai mund të përshtatet me Barçën. Në një nivel futbolli, ai po bën mirë”, tha Fabregas.

Fabregas, nga ana e tij, aktualisht po fiton përvojën e tij të trajnerit në Itali. Pasi vari këpucët e tij të lojës verën e kaluar, spanjolli u zhvendos shpejt në stol, duke marrë përsipër grupin U19 në Serie B, Como.

Që atëherë ai ka vazhduar të marrë drejtimin e ekipit të parë, edhe pse vetëm për një muaj në fund të vitit të kaluar, pasi ai vazhdon të punojë për të fituar licencën e tij të trajnerit UEFA Pro.

I lavdëruar gjerësisht për trurin e tij të futbollit gjatë gjithë ditëve të tij në fushë, megjithatë, tani 36-vjeçari është vlerësuar të vazhdojë të shijojë një karrierë të suksesshme në fushë.

Megjithatë, ai nuk është i gatshëm të menaxhojë Barçën. “Nuk e dini kurrë. Së pari duhet të rritem si menaxher, të hedh hapa të mëdhenj. Ndihem shumë mirë tani, sepse presioni nuk është i lartë”, tha Fabregas. 

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss