Monday, February 26, 2024
spot_img

Latest Posts

Fëmija irlandez i Titanikut vazhdon të paguhet edhe pas 25 vitesh

E keni gjetur ndonjëherë veten duke pyetur se ku ka shkuar ai fëmijë i adhurueshëm irlandez nga filmi kult Titanic? Interpretuesi i tij quhet Reece Thompson dhe tani është pothuajse tridhjetë vjeç, që kur filmi doli në kinema në 1997.

Me siguri ai kishte një karrierë dhjetëvjeçare, po mendoni. Epo jo, sepse kjo ishte puna e tij e parë dhe e fundit si aktor. Nuk mund të thuhet se si puna e tij e parë si aktor nuk e nisi mirë, duke pasur parasysh suksesin e përjetshëm të Titanikut.

“Doli të ishte një nga filmat me fitimet më të larta në histori, kështu që është goxha e çuditshme në retrospektivë”, tha Thompson për Business Insider në një intervistë. “Mamaja ime tha: ‘Le ta bëjmë atë. Do të jetë mirë. Edhe nëse filmi është i keq, ne do ta shohim’”.

Sipas vetë Thompson, megjithatë, performanca e tij nuk ishte më e mira. “Nëse e dëgjoni, nuk tingëllon shumë irlandez. Thjesht duket si një tingull i heshtur. Mbaj mend që u përpoqa të imitoja atë që trajneri i dramës na tha të bënim, por kjo ishte maksimumi që mund të bëja”, ka pranuar ai.

Pra, çfarë bën Reece tani, pasi ai nuk po aktron? Ai punoi për t’u bërë drejtor i marketingut dixhital në Brian Head Resort, një vendpushim skish në Utah.

Megjithatë, Hollivudi jo vetëm e ka bërë të famshëm, por vazhdon ta “sponsorizojë” ekonomikisht. Edhe pse ai u pagua rreth 26,000 euro për rolin e tij në film, ai ende merr çeqe për paraqitjen e tij sot.

“Është e çuditshme sepse nuk është më në mendjen time”, tha ai. “Nuk është si ‘Oh, kur do të marr një çek të ri Titaniku’? Kur kjo ndodh, është si, ‘Oh mirë, 90 euro më shumë’.

“Ndonjëherë kam arkëtuar edhe një çek prej 220 eurosh dhe tashmë kishin kaluar 12 vjet nga dalja e filmit. Le të shpresojmë që të vazhdojnë ta dërgojnë shpesh, sepse kjo do të thotë më shumë para për mua”.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss