Thursday, May 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Festim “Kjo është koha jonë” me rastin e Javës ndërkombëtare të infermierisë

Shkup, 12 maj – Në Parkun e qytetit në Shkup tek Guaca sot, në Ditën botërore të infermiereve, do të mbahet festimi “Kjo është koha jonë”, kushtuar Javës ndërkombëtare të infermierisë.

“Krahas pranisë së infermiereve nga i tërë vendi, presim shumë miq, bashkëpunëtorë dhe meqë bëhet fjalë për ngjarje të karakterit të hapur, do të na vijë mirë prania e një numri sa më të madh të dashamirëve të cilët do ta japin mbështetjen e tyre për profesionin e infermierisë, kumtuan organizuesit.

Pjesë e rëndësishme e ngjarjes do të jetë edhe ndarja e plaketave dhe mirënjohjeve pas vdekjes për infermieret të cilat humbën jetën duke punuar në qendra të kovidit.

Programi do të pasurohet edhe me ngjarje muzikore të disa artistëve të estradës

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.