Tuesday, November 29, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Fillon mbledhja e serbëve në sheshin Car Lazar

Ka filluar mbledhja e serbëve në sheshin Car Lazar në Mitrovicën e Veriut.

Qe nga ora 12 pritet të fillojë protesta e thirrur për sot dhe tashmë po bëhet gati tubimi në bazë të videove së siguruara nga Kanal10.

Kujtojmë se dje pasdite Lista Serbe ka njoftuar për tërheqjen nga institucionet e Kosovës për shkak të suspendimit të komandantit të policisë rajonale në veri nga Qeveria e Kosovës.

Në ora 12:00 pritet të fillojë një protestë në Mitrovicën e Veriut ku serbët do t’i paraqesin tri kërkesa të tyre, që janë pezullimi i vendimit për targat, themelimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe si dhe caktimin e një komandanti serb të policisë rajonale në veri.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.