Saturday, June 25, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Formacioni i mundshëm i Kosovës për ndeshjen ndaj Irlandës Veriore

Kombëtarja e Kosovës vjen e gjymtuar në ndeshjen ndaj Irlandës Veriore.

Dy kartonë të kuq ndaj Greqisë dhe dy lëndime të tjera në seancën stërvitore para Irlandës V, bëjnë që Giresse të jetë në telashe të mëdha.

Reparti i mbrojtjes thellohet në krizë edhe më të madhe me Fidan Alitin e suspenduar, kurse me Edon Zhegrovën dhe Vedat Muriqin sulmi merr goditje të rëndë.

Paraqitjet jo aq të mira të mesfushës bëjnë që Florent Muslija me shumë gjasë ta ketë pozitën e titullarit sonte.

Në krahun e sulmit, në vend të Zhegrovës mund të jetë mundësia e parë për Emir Sahitin, kurse në mungesë të një sulmuesi tipik, Rashica mund ta luajë sulmuesin ‘fals’.

Të suspenduar: Aliti dhe Muric, Të lënduar: Muriqi dhe Zhegrova.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionin e mundshëm të Kosovës për ndeshjen e sotme. 

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.