Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Latest Posts

Fundjava e fundit “e lirë”/ Frekuencë e shtuar për të dalë nga Maqedonia me pasaportë “të vjetër”

Shkup, 10 shkurt – Shëtitjet për fundjavë në Greqi nuk janë asgjë e re, por kësaj here motiv shtesë është që të shfrytëzohet periudha për udhëtim me pasaportat e vjetra, thonë udhëtarët. Nga dje pas dite në pikat kufitare është regjistruar frekuencë e shtuar për dalje nga vendi. Nga stacionet policore thonë se fluksi i automjeteve në dalje është rritur disafish në krahasim me hyrjet. Rritja e fluksit të njerëzve dhe automjeteve është ndjerë që prej pasdites së djeshme. Sipas marrëveshjes, nga java e ardhshme për të dalë nga vendi rampat do të ngrihen vetëm për qytetarët që kanë nxjerrë pasaporta të reja.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss