Monday, December 5, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Gashi takon ambasadoren gjermane, Holstein

Shkup, 18 Nëntor – Sot, kryetari Alternativës, Afrim Gashi, i shoqëruar nga nënkryetarja Safije Sadiki – Shaini, u takuan me ambasadoren e Republikës Federale të Gjermanisë në Shkup, Sh.S. znj. Anke Holstein.

Duke diskutuar për zhvillimet politike në vend, Kryetari Gashi e ka informuar Ambasadoren Holstein me qëndrimin e Alternativës përkitazi me procesin integrues dhe ndryshimet e mundshme kushtetuese. Me këtë rast është diskutuar edhe propozim-ndryshimi i Alternativës që lufta kundër korrupsionit të sanksionohet në kushtetutë, ashtu që lëndët e tilla të mos mund të vjetrohen.

Ambasadorja e ka përshëndetur angazhimin e Alternativës dhe i ka inkurajuar mysafirët e saj në procesin eurointegrues të vendit. Gjermania mbetet ndër aleatët tanë kryesorë në rrugën tonë drejt Bashkimit Europian.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.