Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Latest Posts

Gjenden predha të vjetra luftarake në Xibrakë

Predha të vjetra luftarake janë gjendur në fshatin Xibrakë në qarkun e Elbasanit.

Policia bën me dije se shtetasi M. P., me detyrë inxhinier i firmës ndërtuese që kryen punimet në rrugën “Elbasan-Librazhd”, ka njoftuar Policinë se gjatë punimeve, në fshatin Xibrakë, janë gjetur disa predha të vjetra luftarake.

Policia ka kryer veprimet për këtë rast dhe ka njoftuar shërbimet e specializuara për demontimin e predhave.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss