Friday, August 19, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Gjendje epidemiologjike stabile në Kumanovë, në ditë bëhet nga 60 teste

Kumanovë, 4 gusht – Gjendja epidemiologjike me Kovid-19 është stabile në Kumanovë, informuan sot autoritetet e Qendrës për Shëndet Publik.

“Kryesisht testohen shtetas të Maqedonisë, përmes “Termini im”, jemi duke testuar pacientë edhe për spitalin e përgjithshëm. Tani për tani gjendja është stabile. Bëjmë apel të respektohen rekomandimet. Qytetarët në jehonë të festave dhe ahengjeve i harruan masat. Është mirë më të moshuarit, të sëmurët kronikë të mbajnë distancë dhe në rradhë të gjata dhe hapësira të mbyllura të mbajnë maska”, deklaroi drejtori i Qendrës për Shëndet Publik, dr. Arif Latifi.

Laboratori i Qendrës për Shëndet Publik, Kumanovë në ditë mund t’i bëjë deri në 400 teste.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, në Kumanovë së bashku me Nagoriçanin e Vjetër dhe Likovën, aktiv për momentin janë rreth 200 persona.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.