Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Latest Posts

Gjermania në linjë të njëjtë me BE-në, Rohde: Qeveria veproi si duhet me fushatën informuese para liberalizimit të vizave, e njëjta nevojitet tani për dinarin

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka reaguar lidhur me nevojën për një fushatë informuese për ndalimin e dinarit serb në Kosovë.

Rohde në një postim në X është në linjë të njëjtë me shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, i cili thekson se në çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën qeveria bëri siç duhet fushatë informuese për qytetarët.

Ai thotë se e njëjta nevojitet tani edhe për çështjen e dinarit serb.

“Kolegu im nga Bashkimi Evropian, Tomas Szunyog e thotë qartë pse na duhet një periudhë mjaft e gjatë tranzicioni dhe informimi për rregulloren e BQK-së.

Me fushatën e saj 4 mujore përpara liberalizimit të vizave, Qeveria e Kosovës ka treguar se di të komunikojë siç duhet. Ne kemi nevojë për atë përsëri tani!”, shkruan Rohde. 

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss