Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Latest Posts

Gjiganti spanjoll dëshiron transferimin e Greenwoodit

Mason Greenwood ka bërë përshtypje gjatë huazimit të tij në Getafe këtë sezon, dhe gjasat janë që ai të jetë i disponueshëm për transferim nga Manchester United këtë sezon, përveç nëse pronarët e rinj të skuadrës së Ligës Premier vendosin të ndryshojnë qëndrimin e klubit në lidhje me qëndrimin 22-vjeçarit.

Gjatë muajve të fundit, Greenwood është lidhur rregullisht me tre klubet e mëdha të Spanjës.

Raportet kanë pohuar se Real Madrid, Barcelona dhe Atletico Madrid të gjithë e kanë kërkuar atë gjatë fazave të ndryshme të sezonit, përpara një lëvizjeje të mundshme gjatë verës.

Mund të përfundojë që Greenwood të qëndrojë në La Liga, dhe veçanërisht në Madrid.

Sipas mediumit The Telegraph, Atletico Madridi e ka shtuar atë në listën e ngushtë të objektivave për afatin e ardhshëm të transferimit të verës.

Duke qenë se trajneri i Atleticos, Diego Simeone, ka zgjedhur sistemin 3-5-2 këtë sezon, do të ishte e çuditshme që Greenwood të nënshkruhet, përveç nëse planifikohet një ndryshim në formacion për 2024/25.

Në këtë fazë, nuk ka gjasa të ketë lëvizje në këtë front dhe kështu duhet të jetë deri në fund të sezonit. 

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss