Wednesday, September 27, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Guximtari francez bie nga qiellgërvishtësi në Hong Kong dhe humb jetën

Një aventurier francez ka vdekur pasi ka rënë nga një qiellgërvishtës në Hong Kong.

Remi Lucidi u pa për herë të fundit duke trokitur në dritaren e një apartamenti në katin e 68-të të Kullës Tregunter, 219m, të enjten, sipas South China Morning Post.

Një shërbëtore në ndërtesë thuhet se ka thirrur policinë pasi e pa 30-vjeçarin jashtë dritares, ndërsa Lucidi me sa duket u përpoq të kërkonte ndihmë përpara se të rrëzohej.

Policia tha se “guximtari”, i cili quhet Remi Enigma në mediat sociale kishte rënë nga ndërtesa shumëkatëshe para se oficerët të arrinin.

Kamera e Lucidi, e cila përmbante video të sporteve ekstreme, thuhet se u gjet në vendngjarje, së bashku me kartën e tij të identitetit franceze.

Policia tha se trupi i një 30-vjeçari u gjet në një oborr spanjoll në zonën e Mid-Levels të qytetit.

“Një hetim paraprak sugjeroi se burri ishte një entuziast i sporteve ekstreme,” tha një burim për faqen e lajmeve.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss