Thursday, August 11, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Hazard: Nuk ka dyshim, Benzema e meriton Topin e Artë

Eden Hazard ka folur në lidhje me çmimin më prestigjioz individual, Topin e Artë.

Karim Benzema po shihet si fituesi i Topit të Artë këtë sezon.

Pas një paraqitje fenomenale me Real Madridin, ai është pretendenti kryesor që ta marrë atë çmim.

Edhe sipas Hazard sulmuesi francez e meriton të dekorohet si lojtari më i mirë në botë.

“Nuk ka dyshime, Benzema e meriton Topin e Artë”, tha belgu për ‘ESPN’.

Benzema shënoi 44 gola në 46 ndeshje gjithsej për sezonin që lamë pas, duke ndihmuar Realin të triumfojë në La Liga dhe Ligën e Kampionëve.

Ceremonia për ndarjen e Topit të Artë do të mbahet më 17 tetor.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.